Angličtinka se sloníkem BLUE

Angličtinka se sloníkem BLUE Tento rok nás Angličtinkou provází sloník jménem BLUE. Pomůže nám odpovědět na pozdravy ahoj, dobré ráno, nashledanou. Dále se ptá, jaké je naše jméno, jak se máme. Používá slůvka ano, ne, děkuji, prosím. A další základní fráze nás učí zábavnou hravou formou.

Na začátku kurzu děti dostaly od sloníka BLUE cedulky se svým anglickým jménem napr. Paul, Matt, Mike, Sue, Dave apod. Ty si vymalovaly a za odměnu dostávají na cedulky razítka Medvídek PÚ, Lví král, Příběh hraček. Dále pak BLUE rozdává pexeso s obrázky na téma Zvířátka v zoo, Britské Vánoce, Moje oblečení, Moje tělo, Na louce, Moje povolání a Můj nábytek. Toto pexeso si děti nalepí, vymalují, rozstříhají na malé kartičky a podepíšou. S nimi pak hrajeme spoustu her: Najdi obrázek, Bingo, Na zloděje, Pantomima apod.

Polovinu lekce s dětmi sedíme, hrajeme a ukazujeme si obrázky. Je to část klidová. Druhou polovinu lekce (část pohybová) zpíváme písničky: Když si šťastný a víš o tom, Pojďme do zoo, Takhle si myjeme obličej, Mrňavý pavouček, Blikej, blikej, hvězdičko, Malá vločka, Veselé Vánoce, Vánoční stromeček, Rolničky, Obuj si botičky, Maruška má jehňátko apod. Dále pak hrajeme hry, ve kterých si nová slovíčka a věty upevňujeme.

Na závěr BLUE děti pochválí a hrajeme Sochy. Můžete se přijít podívat na Ukázkovou lekci angličtinky, kterou pořádám 2krát do roka v únoru a v červnu, abyste se podívali, co všechno děti už umí.

Něco o mně: Jmenuji se Kateřina Matoušková a jsem učitelka pro první stupeň ZŠ a anglický jazyk. Již přes deset let učím děti ve školkách na Vyškovsku. Než jsem začala, nikdy bych nevěřila, jaké mají děti od 3 let pro tento jazyk vlohy, jakou paměť a chuť učit se něco nového. Nechodí ke mně, že musí, ale že chtějí a že se na Angličtinku se sloníkem BLUE celý týden těší.